Hogy kell megoldani az alábbi egyenletrendszert?


A feladat a következő:

a+b=3

c+d=7

a+c=4

b+d=6

akárhogy is számolom mindig a=a jön ki...



2016. máj. 9. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Jól számolsz, nincs egyértelmű megoldása.

Minden olyan számnégyes kielégíti az egyenletet, ahol a tetszőleges, és b=3-a, c=4-a, d=3+a.

2016. máj. 9. 20:54