Segítene valaki levezetni az alábbi másodfokú egyenletrendszert? Ez a házim és nem tudpl elkezdeni


X(amásodikon) + Y(amásodikon) =25

X(amásodikon) - Y(amásodikon) = 7



2012. szept. 11. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

x² + y² = 25

x² = 25 - y²


x²-y² = 7

x² helyére beírom az előbb kapott eredményt:

25 - y² - y² = 7

18 = 2y²

y² = 9

y = 3


(x² = 25 - y² => 25 - 9 = 16 ====> x = 4

2012. szept. 11. 17:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves első! Majdnem jó, csak a negatív megoldásokat lehagytad.
2012. szept. 11. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, köszönöm, hogy szóltál.


x1,2 = -4 ; 4

y1-2 = -3 ; 3

2012. szept. 11. 17:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Ooo köszönöm szépen a gyors választ:)
2012. szept. 11. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

x² + y² = 25

x² - y² = 7


Összeadva az egyenleteket

2x² = 32

x² = 16

x = ±4


Kivonva az elsőből a másodikat

2y² = 18

y² = 9

y = ±3

2012. szept. 11. 19:26