X(amásodikon) + Y(amásodikon) =25
X(amásodikon) - Y(amásodikon) = 7
2012. szept. 11. 16:53
1/5 anonim válasza:
x² + y² = 25
x² = 25 - y²
x²-y² = 7
x² helyére beírom az előbb kapott eredményt:
25 - y² - y² = 7
18 = 2y²
y² = 9
y = 3
(x² = 25 - y² => 25 - 9 = 16 ====> x = 4
2/5 anonim válasza:
Kedves első! Majdnem jó, csak a negatív megoldásokat lehagytad.
3/5 anonim válasza:
Valóban, köszönöm, hogy szóltál.
x1,2 = -4 ; 4
y1-2 = -3 ; 3
4/5 A kérdező kommentje:
Ooo köszönöm szépen a gyors választ:)
2012. szept. 11. 18:42
5/5 anonim válasza:
x² + y² = 25
x² - y² = 7
Összeadva az egyenleteket
2x² = 32
x² = 16
x = ±4
Kivonva az elsőből a másodikat
2y² = 18
y² = 9
y = ±3