2015. márc. 1. 14:02
1/3 anonim válasza:
Mondjuk kezdetnek tennék egy vesszőt a két egyenlet közé…
De csak annyi, hogy az egyiket z-re rendezed, és amit kapsz helyettesíted a másikba. Ez egy hót egyszerű lineáris egyenletrendszer.
2/3 anonim válasza:
Csinalhatod ugy is, hogy csoportositod a valos reszeket es az imaginarius reszeket es megnezed, hogy ket komplex szam mikor egyenlo (ha egyezik a valos reszuk meg az imaginarius reszuk is) Pl. az elso egyenletnel:
3z+4w=2 es -z+2w=6. Kiszamolod a z-t es a w-t.
Masodik egyenletnel is ugyan ezt csinalod. Ott is kapsz egy z-t meg egy w-t. Ha most ez a ket egyenlet egyenletrendszerben van, akkor ezeknek csak akkor van megoldasa, ha ugyan az a z meg w jon ki mindket egyenletbol.
3/3 anonim válasza:
Kifejezed az egyiket és behelyettesíted a másikba és (kicsit hosszadalmas) számolás után kész is...Z=1+i ; W=i