Adrian.Leverkuhn kérdése:

Hogyan lehet megoldani az alábbi egyenletrendszert? (3-i) z + (4+2i) w = 2+6i (4+2i) z - (2+3i) w = 5+4i


#algebra #komplex szám #egyenltrendszer
2015. márc. 1. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk kezdetnek tennék egy vesszőt a két egyenlet közé…


De csak annyi, hogy az egyiket z-re rendezed, és amit kapsz helyettesíted a másikba. Ez egy hót egyszerű lineáris egyenletrendszer.

2015. márc. 1. 14:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Csinalhatod ugy is, hogy csoportositod a valos reszeket es az imaginarius reszeket es megnezed, hogy ket komplex szam mikor egyenlo (ha egyezik a valos reszuk meg az imaginarius reszuk is) Pl. az elso egyenletnel:

3z+4w=2 es -z+2w=6. Kiszamolod a z-t es a w-t.

Masodik egyenletnel is ugyan ezt csinalod. Ott is kapsz egy z-t meg egy w-t. Ha most ez a ket egyenlet egyenletrendszerben van, akkor ezeknek csak akkor van megoldasa, ha ugyan az a z meg w jon ki mindket egyenletbol.

2015. márc. 1. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Kifejezed az egyiket és behelyettesíted a másikba és (kicsit hosszadalmas) számolás után kész is...Z=1+i ; W=i
2015. márc. 1. 18:33