2016. jún. 18. 18:54
1/5 anonim válasza:
mar vege az erettsegi idoszaknak nem? csak onnan tudom hogy a sok hulye gyerek lefotozza a bizijet es teszi ki facre mintha olyan nagy szam lenne, oszt epp hogy atcsuszannak kettesel erre buszkek grat na mindegy ne tanulj nyari szunet van
3/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
A második egyenletben osztasz mondjuk x-szel, ekkor y=6/x egyenletet kapod, így megkaptad y "értékét", ezt írd be az első egyenletben y helyére, így:
x+6/x=5 |szorzol x-szel, majd redukálsz 0-ra:
x^2-5x+6=0
Ezt már meg lehet oldani megoldóképlettel. Megoldások: x1=3, x2=2, ezekre y1=6/x1=6/3=2 és y2=6/x2=6/2=3 y-értékek adódnak.
4/5 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak:Júni 22,Matek Szóbeli,és írásbeli! Köszönöm a segítségeteket!
2016. jún. 19. 13:06
5/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
#1
még nincs, én is jövőhéten kedden megyek, nálunk péntekig lesznek vizsgák. Csak néhány helyen értek véget. Az írásbeli pedig azért kell matekból, mert em lett meg matek írásbelin a 25 pontja (mint ahogy nekem se), és a szóbeln van 2 v 3 feladat a szóbeli tételek mellett.