Matek érettségi! Segítesz? Oldja meg a következő egyenletrendszert a valós számok halmazán: x+y= 5 Xy= 6 _______

2016. jún. 18. 18:54
 1/5 anonim válasza:
47%
mar vege az erettsegi idoszaknak nem? csak onnan tudom hogy a sok hulye gyerek lefotozza a bizijet es teszi ki facre mintha olyan nagy szam lenne, oszt epp hogy atcsuszannak kettesel erre buszkek grat na mindegy ne tanulj nyari szunet van
2016. jún. 18. 18:58
 2/5 anonim ***** válasza:

x=2; y=3

x=3; y=2

2016. jún. 18. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A második egyenletben osztasz mondjuk x-szel, ekkor y=6/x egyenletet kapod, így megkaptad y "értékét", ezt írd be az első egyenletben y helyére, így:


x+6/x=5 |szorzol x-szel, majd redukálsz 0-ra:


x^2-5x+6=0


Ezt már meg lehet oldani megoldóképlettel. Megoldások: x1=3, x2=2, ezekre y1=6/x1=6/3=2 és y2=6/x2=6/2=3 y-értékek adódnak.

2016. jún. 18. 20:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak:Júni 22,Matek Szóbeli,és írásbeli! Köszönöm a segítségeteket!
2016. jún. 19. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

még nincs, én is jövőhéten kedden megyek, nálunk péntekig lesznek vizsgák. Csak néhány helyen értek véget. Az írásbeli pedig azért kell matekból, mert em lett meg matek írásbelin a 25 pontja (mint ahogy nekem se), és a szóbeln van 2 v 3 feladat a szóbeli tételek mellett.

2016. jún. 19. 18:22