3x+4y=7
5x+8y=5
Az elsőt megszorztam 2-vel Aztán kivontam belőle a másodikat így ezt kaptam=x=2
2016. máj. 19. 13:46
1/4 anonim 



válasza:





elsőt szorzod 2-vel
6x+8y=14
5x+8y=5
x=9
2/4 anonim válasza:
Nem. Rosszul csináltad.
1., Fejezd ki az ismeretlent.
Pl:
3x+4y=7
3x=7-4y
x=7/3-4y/3 <--- Visszahelyettesíted a másik képletbe.
5(7/3-4y/3)+8y=5
35/3-20y/3+8y=5
35/3-20y/3=5-8y
35-20y=15-24y
20=-4y
y=-5
Visszateszed az előző képletbe:
3x+4(-5)=7
3x-20=7
3x=27
x=9
Tehát x=9 y=-5 Ennyi. :)
3/4 anonim 



válasza:





Jól indult a kérdező, az egyenlő együtthatók módszere egyszerűbb, gyorsabb, mint a behelyettesítéses.
A módszer jó, a kivitelezésbe kis hiba csúszott, mikor a jobb oldalt elfelejtette beszorozni.
Az első válaszolóé a jó megoldás.
4/4 A kérdező kommentje:
Hát akor témazáróba kicsit elrontottam:/
2016. máj. 19. 16:01