Ezt az egyenletet jól csináltam meg? Vagy hibáztam?


3^2/3 / 3^3 = 3^x


3^2/3-3/3 = 3^x


Szigorúan Monoton nő

2/3-3/3=-1/3


x=-1/3



2016. ápr. 17. 12:37
 1/4 anonim válasza:
most a 3 a 2/3-on van vagy 3 a négyzeten osztva 3-mal?
2016. ápr. 17. 12:43
 2/4 A kérdező kommentje:
három a kettőharmadikon osztva három a harmadikonnal egyenlő 3 az xediken.
2016. ápr. 17. 12:48
 3/4 anonim válasza:
akkor viszont nem jó :) mert a kétharmadból nem három harmadot kell kivonni hanem kilenc harmadot. Mert ugye 3 egész az egyenlő kilenc harmaddal :) és akkor 2/3-9/3=-7/3=x :)
2016. ápr. 17. 12:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg, köszönöm!
2016. ápr. 17. 13:06