Hogyan kell felírni ennek az egyenesnek az egyenletét?

Az egyenes áthalad a (1;-3) ponton, és az egyik normálvektora (8;1) vektor

2016. ápr. 10. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
8*x+1*y=8*1+1*(-3)=5
2016. ápr. 10. 09:56
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 10. 10:06
 3/4 anonim ***** válasza:
P(x0,y0) ponton áthaladó n(A,B) normálvektorú egyenes egyenlete: Ax+By=Ax0+Bx0.
2016. ápr. 10. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Benne van a függvénytáblázatba, csak be kell helyettesíteni. :) Ha normálvektor akkor merőleges, ha irányvektor akkor pedig párhuzamos.
2016. ápr. 10. 12:00