Adott a koordináta-rendszerben két pont: A(5;1) és B (-2;0). Írja fel az A és B pontokra illeszkedő f egyenes egyenletét!2015. ápr. 7. 15:41
1/3 anonim válasza:
Két adott ponton átmenő egyenes egyenlete.
P1(x1;y1) P2(x2;y2)
Megkeresed a képletet a neten vagy a függvénytáblázatban és behelyettesítesz, ehhez nem kell matekzseninek lenni.
2/3 anonim válasza:
Két ponton átmenő egyenes egyenlete:
y-y(0)=((y(2)-y(1))/x(2)-x(1))*(x-x(0))
5;1
-2;0
y-1=((1-0)/(5-(-2)))*(x-5)
y-1=(1/7)*(x-5)
7y-7=x-5
-2=x-7y
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. ápr. 7. 16:08