Koordinátageometria. Valaki zseni fel tudná írni ennek az egyenesnek az egyenletét?

Adott a koordináta-rendszerben két pont: A(5;1) és B (-2;0). Írja fel az A és B pontokra illeszkedő f egyenes egyenletét!
2015. ápr. 7. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Két adott ponton átmenő egyenes egyenlete.

P1(x1;y1) P2(x2;y2)


Megkeresed a képletet a neten vagy a függvénytáblázatban és behelyettesítesz, ehhez nem kell matekzseninek lenni.

2015. ápr. 7. 15:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Két ponton átmenő egyenes egyenlete:

y-y(0)=((y(2)-y(1))/x(2)-x(1))*(x-x(0))

5;1

-2;0

y-1=((1-0)/(5-(-2)))*(x-5)

y-1=(1/7)*(x-5)

7y-7=x-5

-2=x-7y

2015. ápr. 7. 15:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. ápr. 7. 16:08