Irja fel annak az egyenesnek az egyenletet, amely átmegy a Po (3;-5) ponton es párhuzamos a 4x+5y=0 egyenletu egyenessel? Megtaláltam a megoldását, de nincs elmagyarázva es Nem ertem. Kijöttem rendesen a Matekból

2015. aug. 15. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a példa. A keresett egyenes meredeksége nyílván m=-4/5, általános alakja pedig y=mx+b=(-4/5)x+b.

Behelyettesítéssel rögtön adódik hogy b=-13/5.

Vagyis a keresett egyenes egyenlete:


y=(-4/5)x-13/5


Legegyszerűbb példa... de így már remélem világos.

2015. aug. 15. 20:19