2015. aug. 15. 16:08
1/1 anonim válasza:
Nagyon egyszerű a példa. A keresett egyenes meredeksége nyílván m=-4/5, általános alakja pedig y=mx+b=(-4/5)x+b.
Behelyettesítéssel rögtön adódik hogy b=-13/5.
Vagyis a keresett egyenes egyenlete:
y=(-4/5)x-13/5
Legegyszerűbb példa... de így már remélem világos.