Mi annak az egyenesnek az egyenlete, amely átmegy a P (3;5) ponton és egyenlő szakaszokat vág le a koordináta tengelyből?

Ezt ,hogy kell megoldani? Segítsetek....fontos lenne....előre is köszi :)

2015. márc. 24. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a kiinduló pont az első vagy a harmadik síknegyedben van, akkor az irányvektor (-1;1) lehet, vagyis a megoldásod párhuzamos az y=-x egyenessel. Vedd elő a függvénytáblázat ide vágó oldalait és megtalálod benne a v2*x-v1*y=v2*x0-v1*y0 egyenletet. Ebbe behelyettesítve x+y=3+5, azaz y=-x+8. (Ha kiinduló pont a második vagy negyedik síknegyed, ott a bázis az y=x) Sz. Gy.
2015. márc. 24. 20:07
 2/2 anonim ***** válasza:
Legyen A(x,0), B(0,x) amin atmegy az atmegy az egyenes, Q(0,5), R(3,0), akkor a PQB haromszog hasonlo az OAB haromszoghoz es az ARP is. Az RP az pont 5 vagyis az AR tavolsag is 5 => x = 8. Lerajzolod, nagyon szepen latszik, tele van egyenlo szaru derekszogu haromszogekkel az abra. Tehat az egyenes atmegy az A(8,0) es a B(0,8) pontokon ezzel kesz.
2015. márc. 26. 03:13