Egyenletet kéne írnom egy szöveges feladatból. Hogy kell?


Szövegespélda. Így szól:

Két természetes szám összege 847. Ha az egyik szám végére egy 0-t írunk, a másik számot kapjuk. Melyik ez a 2 szám?



2016. ápr. 6. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Melyik számmal kell bármit is megszorozni, hogy 0-ra végződjön? :P
2016. ápr. 6. 14:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

T. első válaszoló! Miért szoroznánk nullával?

I.

a+b=847

II.

10*a=b


Behelyettesítesz


a=77

b=770


Ellenőrzés:

a+b=847

770+77=847

Simmel.

2016. ápr. 6. 15:02
 3/8 A kérdező kommentje:
10-zel, 100-zal, 1000-rel stb...............?
2016. ápr. 6. 15:02
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

köszi

2016. ápr. 6. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"T. első válaszoló! Miért szoroznánk nullával?"

Olvasd el még egyszer, figyelmesen, hogy mit írt. Sehol nem írta, hogy nullával kéne szorozni bármit is. Esetleg abba lehet belekötni, hogy a "bármit" helyett szerencsésebb lett volna, ha "bármelyik természetes számot" ír.

És gratulálok, jól lepontoztátok.

2016. ápr. 6. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam és valóban nem voltam elég figyelmes!

Ha azt írta volna: biztos, hogy 0-ra végződjön.

De igen érthető úgy is, elnézést!


Nem pontoztam le, messziről lesz.rom a pontokat, meg százalékokat. Úgy hülyeség az egész pontosdi ahogy van.

2016. ápr. 6. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, az első csak arra akarta rávezetni a kérdezőt, hogy ha a szám végére nullát írunk, az a 10-zel való szorzást jelenti. :)


Amúgy ilyen feladatoknál legjobb, ha ahogy olvasod, rögtön írod is.


"Két természetes szám összege 847"

a+b=847


"Ha az egyik szám végére egy 0-t írunk"

a*10


"a másik számot kapjuk"

a*10=b


És a nehezén máris túl vagy. :)

a+b=847

a*10=b


a+(a*10)=847 // az első egyenletben b helyére beírtuk a másik egyenletből az (a*10)-et

a*11=847

a=847/11 = 77


b=a*10 = 770


Tádáá!

2016. ápr. 6. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, leírom nagyon röviden, itten láttam, hogy vannak jó válaszok, csak kedvet kaptam leírni full röviden, ezek a feladatok jók:)

x+y=847

10x =y

x+10x=847 (=11x)

847:11=77 --> 77=x

2016. ápr. 6. 17:12