Hogyan kell szöveges feladatból egyenletet "csinálni"?

2010. jan. 24. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Elolvasod, értelmezed...
2010. jan. 24. 19:27
 2/9 anonim válasza:
táblázatba felírod és megcsinálod a táblázatból az egyenletet
2010. jan. 24. 19:35
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy 50 évesnél fiatalabb apa 5 évvel idősebb mint legidősebb fia életkorának 7-szerese.Az apa és a fia életkorának összege osztható 5-tel.Hány évesek


50>5+(7x)?

2010. jan. 24. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
amit te írtál, az egyenlőtlenség, pillanat, mindjárt leírom
2010. jan. 24. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
apa 40, fiú 5 éves
2010. jan. 24. 19:45
 6/9 A kérdező kommentje:
ok köszi de hogy számoltad ki mi volt az egyenlet?:)
2010. jan. 24. 19:46
 7/9 A kérdező kommentje:

ja

5+7x=50-x ?

2010. jan. 24. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

apa<50

apa=7*fiú+5

apa-5=7*fiú Mindkettő osztható 5-el, ezért fiú=5 vagy 10, de

10 nem lehet, mert akkor apa 75 lenne.

Fiú 5 éves, apa 40.

2010. jan. 24. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:

mi matekon mindig úgy kezdünk hozzá az ilyen feladatokhoz, hogy a matektanár mondja, hogy:

"Mindenki tudja hány éves a fiú!"

mi meg mondjuk:

"iiiiiiiiiiiiiiiiiksz" :D

és akkor innen indulunk ki és felírjuk az egyenletet

2010. jan. 24. 21:23