2010. jan. 24. 19:26
2/9 anonim válasza:
táblázatba felírod és megcsinálod a táblázatból az egyenletet
3/9 A kérdező kommentje:
Egy 50 évesnél fiatalabb apa 5 évvel idősebb mint legidősebb fia életkorának 7-szerese.Az apa és a fia életkorának összege osztható 5-tel.Hány évesek
50>5+(7x)?
2010. jan. 24. 19:38
4/9 anonim válasza:
amit te írtál, az egyenlőtlenség, pillanat, mindjárt leírom
6/9 A kérdező kommentje:
ok köszi de hogy számoltad ki mi volt az egyenlet?:)
2010. jan. 24. 19:46
7/9 A kérdező kommentje:
ja
5+7x=50-x ?
2010. jan. 24. 19:54
8/9 anonim válasza:
apa<50
apa=7*fiú+5
apa-5=7*fiú Mindkettő osztható 5-el, ezért fiú=5 vagy 10, de
10 nem lehet, mert akkor apa 75 lenne.
Fiú 5 éves, apa 40.
9/9 anonim válasza:
mi matekon mindig úgy kezdünk hozzá az ilyen feladatokhoz, hogy a matektanár mondja, hogy:
"Mindenki tudja hány éves a fiú!"
mi meg mondjuk:
"iiiiiiiiiiiiiiiiiksz" :D
és akkor innen indulunk ki és felírjuk az egyenletet