19ax+19b+4a=x a b megoldás?


2020. okt. 4. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondlom, hogy x az ismeretlen.

19b+4a=ax(b-19)

Ha a=0, akkor

19b=0

Ha a=0 és b=0, akkor minden valós szám megoldás.

Ha a=0 és b<>0, akkor nincs megoldás.

Ha b=19, akkor

361-4a=0

Ha b=19 és a=361/4, akkor minden valós szám megoldás.

Ha b=19 és a<>361=4, akkor nincs megoldás.

Ha a<>0 és b<>19,akkor

x=(19b+4a)/(a(b-19))

2020. okt. 4. 19:04