Mi lehet ennek a megoldása? Nem jövök rá

Igazolja, hogy (a^3;b^3)=(a;b)^3

2020. okt. 3. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Lehet hogy tudatlan vagyok, de a pontosvessző milyen műveleti jel?
2020. okt. 3. 19:34
 2/5 A kérdező kommentje:
Legnagyobb közös osztó lenne
2020. okt. 3. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Ennél többet kell elárulnod a problémáról. Milyen témakör, Mit jelentenek a betűk és a zárójel?
2020. okt. 3. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Legnagyobb közös osztót jelenti a zárójel, a betűk pedig számokat
2020. okt. 3. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Legyen (a;b)=d! Ekkor a=k*d és b=l*d, ahol (k;l)=1.

Ekkor a^3=k^3*d^3, b^3=l^3*d^3. A d^3 közös osztó, ugyanakkor (k^3;l^3)=1, így d^3 a legnagyobb közös osztó.

2020. okt. 3. 19:50