Igazolja, hogy (a^3;b^3)=(a;b)^32020. okt. 3. 19:24
1/5 anonim válasza:
Lehet hogy tudatlan vagyok, de a pontosvessző milyen műveleti jel?
2/5 A kérdező kommentje:
Legnagyobb közös osztó lenne
2020. okt. 3. 19:41
3/5 anonim válasza:
Ennél többet kell elárulnod a problémáról. Milyen témakör, Mit jelentenek a betűk és a zárójel?
4/5 A kérdező kommentje:
Legnagyobb közös osztót jelenti a zárójel, a betűk pedig számokat
2020. okt. 3. 19:48
5/5 anonim válasza:
Legyen (a;b)=d! Ekkor a=k*d és b=l*d, ahol (k;l)=1.
Ekkor a^3=k^3*d^3, b^3=l^3*d^3. A d^3 közös osztó, ugyanakkor (k^3;l^3)=1, így d^3 a legnagyobb közös osztó.