A lent részletezett lootbox rendszerben mekkora értéke van egy ládának?
@10: Köszönöm, már tegnap kipróbáltam, hogy át tudom-e írni. Újra elkészítettem a táblázatot Excelben azóta, és észrevettem egy apró hibát: A G22-es cellában A2*A2*2 szerepel A2*A22 helyett. A végeredményen nem változtatott sokat.
@9 "De egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy jó a táblázat." -
Mindenképp hasznos volt, hogy láttam ezt a megközelítést. Megpróbálom feltenni a kérdést más fórumokon is. Kíváncsi leszek, hogy hasonló eredmények jönnek-e majd ki.
Az 1-1-1 eloszlások korábban számolt valószínűségeit szoroztam 6-tal a sorrendek száma miatt. Lehet, hogy így jó (?)! Feltettem:
[link] - 3.változat.
Szép valószínűségszámítási feladat lett ebből.
@14: Pont ugyanezt javasolták a prohardver matematika topikjában is: [link]
Idézem: "Megnéztem a linkelt táblázatot, de az számomra hibásnak tűnik. Nem veszi figyelembe az egyes kombinációk előfordulási gyakoriságát. Pl. az első sorban 3 db van a gyakoriból, ez tényleg csak egyféleképpen fordulhat elő: mind a 3 húzásra a gyakori tárgy került bele (gy+gy+gy). Viszont az 5. sorban a 2 db gyakori + 1 db ritka már 3 féleképpen állhat elő: gy+gy+r, gy+r+gy, r+gy+gy. A táblázatban viszont ezt is csak egy sor reprezentálja, és a számított valószínűsége ennek megfelelően csak harmada a ténylegesnek."
Köszönöm a javítást! Én is ki akartam próbálni, de még nem volt rá időm. Így viszont, hogy valószínűség számítással is kijött az eredmény, már nem kételkedem. Jó kis feladat volt, igen, és tanultam is belőle annyit,
hogy lehet más módon igazolni egy ilyen számítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!