Írja fel annak az e egyenesnek az egyenletét amelyik párhuzamos a 2x-y=5 egyenletű f egyenessel és áthalad a P (3;-2) ponton. Válaszát indokolja.2017. máj. 1. 11:18
1/2 anonim válasza:
Rossz a témakör.
Amúgy írja fel a meglévő egyenesnek a normálvektorát.
A párhuzamos egyeneseknek megegyezik a normálvektora.
Tehát a normálvektorral és a ponttal írja fel az egyenes egyenletét.
Ehhez itt talál segítséget:
2/2 dq válasza:
2x-y=C alakú lesz. (hiszen ezek az egyenletek írják le a 2x-y=5 egyenessel párhuzamos egyeneseket).
C-t pedig úgy határozzuk meg, hogy tudunk egy x,y értéket, amelyre igaz:
2*3 - (-2) = 6+4 = 10
Tehát a párhuzamos egyenes egyenlete
> 2x-y=10