Érettségire készülök és elakadtam ezzel a feladattal. Hogy kezdjek hozzá és esetleg részletezve le tudnátok nekem írni?

Írja fel annak az e egyenesnek az egyenletét amelyik párhuzamos a 2x-y=5 egyenletű f egyenessel és áthalad a P (3;-2) ponton. Válaszát indokolja.

#érettségi #matematika #izgulás #eéakadtam #beparaztam #vektoros egyenletek
2017. máj. 1. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Rossz a témakör.


Amúgy írja fel a meglévő egyenesnek a normálvektorát.

A párhuzamos egyeneseknek megegyezik a normálvektora.

Tehát a normálvektorral és a ponttal írja fel az egyenes egyenletét.

Ehhez itt talál segítséget:

[link]

2017. máj. 1. 13:06
 2/2 dq ***** válasza:

2x-y=C alakú lesz. (hiszen ezek az egyenletek írják le a 2x-y=5 egyenessel párhuzamos egyeneseket).


C-t pedig úgy határozzuk meg, hogy tudunk egy x,y értéket, amelyre igaz:


2*3 - (-2) = 6+4 = 10


Tehát a párhuzamos egyenes egyenlete

> 2x-y=10

2017. máj. 1. 15:22