[link]

2015. szept. 16. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy képzeld el, hogy az x az egy doboz, amibe most –1-et kell rakni. Nézzünk rá a dobozra:

x = (–1)

(Bocsánat, a tetejét meg az alját nehéz ide lerajzolni.)


Most ez van a képlet tetején, tehát a képlet így néz ki:

(1/5)^(2*x) = (1/5)^(2*(–1)).


Innét már csak számolni kell:

(1/5)^(–2) = 1/(1/5)^2 = 1/(1/5 * 1/5) = 1/(1/25) = 25.

2015. szept. 16. 20:59
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Még egy kérdés, hogy ehhez valahol képlete találok vagy le tudnád ide írni?
2015. szept. 16. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

???


Ezt az utóbbi kérdést nem egészen értem. Egy képletet akkor tudsz használni, ha tudsz bele helyettesíteni. A feladatban egy képlet szerepel, és az a feladat, hogy helyettesítsd x egy konkrét értékét.

2015. szept. 16. 21:10
 4/5 A kérdező kommentje:
ja jó rendben , értem már :D
2015. szept. 16. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Van rá képlet, igen. Úgy hívják, hogy hatványozás azonosságai. Fv.-táblában megtalálod őket.
2015. szept. 16. 22:53