Valaki részletezné, hogy hogyan ment végbe az egyszerűsítés?

x=a/2*(-v/a)ˇ2+v*(-v/a)=-vˇ2/2a

2018. jan. 12. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Először elvégezzük a négyzetreemelést:

(-v/a)^2 = v^2*a^2


Utána az első tagnál lehet egyszerűsíteni a-val:

a/2* (-v/a)^2 = a/2 * v^2*a^2 = a*v^2 / (2a^2) =

v^2 / (2a)


A második tag -v^2/a


Már csak az összeadás van hátra:


v^2 / (2a) + (-v^2/a)


Közös nevező a 2a:


v^2 / (2a) + (-2v^2/2a) = (v^2-2v^2) /(2a) = -v^2/(2a)

2018. jan. 12. 10:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igazi válasz, de hasznos lehet Neked ez az oldal:

[link]


Mobilra is van letölthető app-ja (torrenten fent van ingyenesen is).


Kb mint egy online matektanár.

2018. jan. 12. 11:31