x=a/2*(-v/a)ˇ2+v*(-v/a)=-vˇ2/2a2018. jan. 12. 10:04
1/2 anonim válasza:
Először elvégezzük a négyzetreemelést:
(-v/a)^2 = v^2*a^2
Utána az első tagnál lehet egyszerűsíteni a-val:
a/2* (-v/a)^2 = a/2 * v^2*a^2 = a*v^2 / (2a^2) =
v^2 / (2a)
A második tag -v^2/a
Már csak az összeadás van hátra:
v^2 / (2a) + (-v^2/a)
Közös nevező a 2a:
v^2 / (2a) + (-2v^2/2a) = (v^2-2v^2) /(2a) = -v^2/(2a)
2/2 anonim válasza:
Nem igazi válasz, de hasznos lehet Neked ez az oldal:
Mobilra is van letölthető app-ja (torrenten fent van ingyenesen is).
Kb mint egy online matektanár.