Van ugye ez az alap egyenlet hogy (x^3-8)/(x-2)

Nem akarom hogy törtes legyen így kiemelek a számlálóból (x-2)-t hogy le egyszerűsíthessem ugye akkor valahogy így jön ki hogy (x-2)*(????)/(x-2), csak az a baj hogy nem látom át kellően hogy mit is kellene szoroznom (x-2)-vel hogy kijöjjön a felül látható egyenlet, azokat kérdem akik átlátják hogy hogyan lenne érdemes nekiállnom egy hasonló feladatnak hogy kijöjjön.



2017. ápr. 19. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy azonosság észre vételével oldható meg:

x^3-8=x^3-2^3=(x-2)(x^2+2x+4)


(x-2)(x^2+2x+4) / (x-2) = x^2+2x+4

2017. ápr. 19. 22:08
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Polinomosztás:

(x^3-8):(x-2)

x^3:x=x^2, x^2(x-2)=x^3-2x^2, ezt ki kell vonni, marad:

(2x^2-8):(x-2)=x^2

2x^2:x=2x, 2x(x-2)=2x^2-4x, ezt is kivonjuk:

(4x-8):(x-2)=x^2+2x

4x:x-2=4, 4(x-2)=4x-8, és végül ezt is kivonjuk, így a maradék 0. Az eredmény:

(x^3-8):(x-2)=x^2+2x+4

2017. ápr. 22. 14:11