Egy derékszögű háromszög befogói 5 és 7 egységnyiek, mekkora a háromszög magassága?


4,07, vagy 5,5?

Mindegy, hogy melyik átfogója 5 vagy 7?


2020. szept. 11. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mert attol a magassaga ugyanaz mindkettonek.
2020. szept. 11. 19:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, csak elforgatva.

[link]

2020. szept. 11. 19:23
 3/4 A kérdező kommentje:

4,07 a magasság ha jól számoltam.


m = a*b/c a gyorsképlet rá, ahol a és b befogó, c az átfogó.

2020. szept. 11. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt 5 nem lehet az átfogója, mert az átfogó mindig a legnagyobb. Másrészt a feladat a két befogót adta meg.


Két magassága 5 és 7 cm hosszú, mivel az egyik befogó a másikhoz tartozó magasság (a merőlegesség miatt). Az átfogóhoz tartozó magasságot a háromszög területképletéből tudod kiszámolni.


Először számoljuk ki az átfogó hosszát, Pitagorasz tételével:


5^2 + 7^2 = c^2

25 + 49 = c^2

74 = c^2, gyökvonás után c=~8,6 adódik, tehát az átfogó 8,6 cm hosszú.


A háromszög területe a két befogóból: (7*5)/2 = 17,5 cm^2. Az átfogóból és az ahhoz tartozó magasságból:


17,5 = (8,6*m)/2, rendezés után m=~4,07, tehát az átfogóhoz tartozó magasság 4,07 cm hosszú.

2020. szept. 11. 19:38