Valaki segitsen megoldani az alábbi feladatot!?

Két azonos hordó közül az első 3/7-ig, a második 4/11-ig van vizzel. 10 litert egyikből áttöltünk a másikba, s éppen azonos mennyiségű viz lesz bennük. Az áttöltés előtt hány liter viz volt az egyes hordókban?
2008. nov. 27. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

3x/7-4x/11=20

33x/77-28x/77=20

5x/77=20

5x=1540

x=308


Az egyikben 132 l

A másikban 112 l


132-10=112+10

2008. nov. 27. 14:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Sokat segitettél!
2008. nov. 27. 16:54