8 db teljesen egyforma fogyasztót kötöttünk párhuzamosan 120 V feszültségű áramforrásra, ekkor a főágban folyó áram erőssége 300mA, mekkora 1-1 fogyasztó ellenállása?2009. okt. 14. 19:19
1/2 anonim válasza:
R=U/I
Az eredő ellenállás, R=120/0.3=400ohm
A 400ohm a 8db ellenállás párhuzamos eredője.
Egy-egy ellenállás ellenállás értéke 400*8=3200ohm.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. okt. 16. 21:24