Ha valaki jó fizikából, kérem segítsen megoldani ezt az egyen árammal kapcsolatos feladatot! Ha lehet akkor magyarázattal!?

8 db teljesen egyforma fogyasztót kötöttünk párhuzamosan 120 V feszültségű áramforrásra, ekkor a főágban folyó áram erőssége 300mA, mekkora 1-1 fogyasztó ellenállása?
2009. okt. 14. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

R=U/I

Az eredő ellenállás, R=120/0.3=400ohm

A 400ohm a 8db ellenállás párhuzamos eredője.

Egy-egy ellenállás ellenállás értéke 400*8=3200ohm.

2009. okt. 15. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. okt. 16. 21:24