Tudnátok segíteni ebben a matekfeladatban (kör és részei)?


Két adat van megadva a számoláshoz, a középponti szög értéke (110°) és a körcikk területe (1000 cm2), ebből pedig ki kéne számolni a kör sugarát, illetve a körív hosszát. Lehet, hogy csak én vagyok túl egyszerű, de ehhez a feladathoz nem kéne megadni legalább a kerület értékét? Mert egyszerűen nem tudom sehol megfogni a feladatot, nem jövök rá a logikájára. Egyébként ezeket a képleteket próbáltam felhasználni a megoldás során:


i=(r*α*π)/180°


Tkörcikk=(i*r)/2


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! <3



2020. máj. 14. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert olyan képleteket akartál használni, amelyek a körívet is felhasználják, de a körívről nem tudunk semmit.

Ami ide kell:

T(kör)=r*r*pi*£/360°, ahol £ a középponti szög.

2020. máj. 14. 10:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1000=r^2*Pi/360*110 (körcikk területe)

r=9,86


i=9,86*Pi*110/180=18,93

2020. máj. 14. 10:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ment a zöld pipa! <3
2020. máj. 14. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De gondolati úton is kijön a megoldás; ha felvágod a körcikket sugárirányban 110 egyenlő részre, akkor 1°-os körcikkeket kapsz, melyek területe egyenként 1000/110 cm^2. Ha ebből veszel 360 darabot, és „egymás mellé” rakod, akkor egy teljes kört kapsz, melynek területe 360000/110 cm^2. Innen már tudjuk használni a kör területképletét; ha a kör sugara r, akkor


360000/110 = r*r*pi, és ezt az egyenletet megoldod.

2020. máj. 14. 10:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, #4-es, így már a logikája is megvan a feladatnak! :)
2020. máj. 14. 10:44