A lenti matekfeladatnak mia a levezetése és megoldása?


Egy színház szimmetrikus trapéz alakú nézőterének első sorában 50 ülőhely van, majd a második

sortól kezdve minden sorban az előző sornál 6-tal több ülőhelyről tudják nézni az előadást.

A színházi prospektusból kiderül, hogy összesen 6970 ülőhely van a nézőtéren.

a) Hány sor van a színház nézőterén?

Egy mértani sorozat első tagja 20, hányadosa 1,4.

b) Az első tagtól kezdve legalább hány egymást követő tagot kell összeadnunk ebben a sorozatban

ahhoz, hogy az összeg elérje a 6970-et?

Egy szimmetrikus trapéz területe 432 cm2

, magassága 18 cm, egyik szöge 122°.

b) Mekkora a kerülete? Válaszát egy tizedesjegyre kerekítve adja meg!


2020. ápr. 22. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

[link]

a1=50, d=6, Sn=6970, n=?

Be tudsz helyettesíteni a képletekbe?


b)

[link]

a1=20, q=1,4, Sn=6970, n=?

2020. ápr. 22. 17:56
 2/2 anonim ***** válasza:

b)

(a+c)/2*18=432

a+c=48 (1)


tg(58°)=18/((a-c)/2)

1,6=36/(a-c)

a-c=22,5 (2)

(1)+(2) => 2a=70,5 a=35,25, c=12,75

Innen már megy?

2020. ápr. 22. 18:03