Egy színház szimmetrikus trapéz alakú nézőterének első sorában 50 ülőhely van, majd a második
sortól kezdve minden sorban az előző sornál 6-tal több ülőhelyről tudják nézni az előadást.
A színházi prospektusból kiderül, hogy összesen 6970 ülőhely van a nézőtéren.
a) Hány sor van a színház nézőterén?
Egy mértani sorozat első tagja 20, hányadosa 1,4.
b) Az első tagtól kezdve legalább hány egymást követő tagot kell összeadnunk ebben a sorozatban
ahhoz, hogy az összeg elérje a 6970-et?
Egy szimmetrikus trapéz területe 432 cm2
, magassága 18 cm, egyik szöge 122°.
b) Mekkora a kerülete? Válaszát egy tizedesjegyre kerekítve adja meg!
2020. ápr. 22. 17:51
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
b)
(a+c)/2*18=432
a+c=48 (1)
tg(58°)=18/((a-c)/2)
1,6=36/(a-c)
a-c=22,5 (2)
(1)+(2) => 2a=70,5 a=35,25, c=12,75
Innen már megy?