Mi ennek az elsőfokú egyenletnek a megoldása és a levezetése?


(3x-1)(2x+5)-3(2x-1)(x+2)=24

5,75 a megoldása, de nekem mindenhogyan valami más hülyeség jön ki.

Kérlek, vezesd le, hogyan jön ki a megoldás!



2019. nov. 12. 23:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az a négyzet - b négyzet azonossággal kell megoldani, de javíts ki, ha tévedek.
2019. nov. 12. 23:36
 2/8 anonim ***** válasza:
3
2019. nov. 12. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindent beszorzol mindennel, majd összevonás, az x^2-ek kiesnek. Marad egy elsőfokú ismeretlen és egy konstans. Utóbbit átviszed a jobb oldalra, majd leoszzod mindkét oldalt az ismeretlen előtti számmal, hogy x=5,75 legyen a vége.
2019. nov. 12. 23:53
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Kérdező. ezt (#3) csináltam. 5,75 a vége.
2019. nov. 13. 05:18
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez 2-od fokú egyenlet de mindegy...
2019. nov. 13. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az x^2-et itt x"-nek jelölöm az olvashatóság kedvéért.


(3x-1)(2x+5)-3(2x-1)(x+2)=24

6x"+15x-2x-5-3(2x"+4x-x-2)=24

6x"+15x-2x-5-6x"-9x+6=24

4x+1=24

4x=23

x=23/4 ami 5,75


Javítsatok ki ha tévedek!

2019. nov. 13. 11:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez elsőfokú egyenlet, de ne zavarjon... Gondolom, te is matematika tanár vagy! Mert, ha igen, akkor nyugodtan beszéld meg a tanárommal! Úgy látom, itt nem csak én szorulok matek korrepetálásra...

A többieknek meg köszönöm a segítséget! :)

2019. nov. 13. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez másodfokú egyenlet.

(amikor először ránéztem arra az egyszerre 4 zárójelre, majdnem rávágtam, hogy negyedfokú)

6x**2 +15x -2x -5 -3(2x**2 +4x -x -2) =24

6x**2 +15x -2x -5 -6x**2 -12x +3x +6 =24

4x + 1 = 24

4x - 23 = 0

x = 23/4

2020. aug. 25. 23:15