Paraméteres másodfokú egyenlet, egyenlötlenség, A p paraméter milyen értéke esetén van valós megoldása a következő egyenletnek?


feladat: [link]


közös nevezőre hoztam őket,


végeredmény: 5-x+3x+3p+x^2-px


és akkor most kéne beirni őket a diszkriminásba, csak nem tudom melyik az a,b és c



2019. szept. 30. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a mindig az x^2 együtthatója, a b mindix az x-es tag együtthatója, a c pedig ami mögött nincs c.


Érdemesebb előbb a megfelelő alakra hozni:


x^2+(2-p)*x+5+3p


Ekkor a=1, b=2-p, c=5+3p

2019. szept. 30. 17:13
 2/4 A kérdező kommentje:
a (2-p) az hogyan jött ki?
2019. szept. 30. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Az x-et tartalmazó tagokból kiemeléssel.

Azt hiszem viszont, hogy valamit hibáztál a kiszámolásban, nekem más jött ki:

[link]

2019. szept. 30. 18:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az előjeleket elrontottam
2019. szept. 30. 18:14