feladat: [link]
közös nevezőre hoztam őket,
végeredmény: 5-x+3x+3p+x^2-px
és akkor most kéne beirni őket a diszkriminásba, csak nem tudom melyik az a,b és c
2019. szept. 30. 17:03
1/4 anonim válasza:
Az a mindig az x^2 együtthatója, a b mindix az x-es tag együtthatója, a c pedig ami mögött nincs c.
Érdemesebb előbb a megfelelő alakra hozni:
x^2+(2-p)*x+5+3p
Ekkor a=1, b=2-p, c=5+3p
2/4 A kérdező kommentje:
a (2-p) az hogyan jött ki?
2019. szept. 30. 17:18
3/4 anonim válasza:
Az x-et tartalmazó tagokból kiemeléssel.
Azt hiszem viszont, hogy valamit hibáztál a kiszámolásban, nekem más jött ki:
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az előjeleket elrontottam
2019. szept. 30. 18:14