Matekzsenik! Ha egy szám 5/6-a 50, akkor mennyi a 2/3-a ennek a számnak?

Kérlek magyarázattal valaki le tudná írni az eredményt? Ezer köszi!

2020. ápr. 25. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell zseninek lenni, elég elvégezni a 6. osztály. Az ismeretlen számot x-szel szoktuk jelölni. A feladat azt mondja, hogy:

5/6 * x = 50

Ha mindkét oldalt osztod 5/6-dal, megkapod x-et. Ennek veszed a 2/3 részét, és készen vagy.

2020. ápr. 25. 09:42
 2/2 anonim ***** válasza:

5/6 - 50

1/6 - 10

4/6 - 40 4/6=2/3

2020. ápr. 25. 09:43