Kérlek magyarázattal valaki le tudná írni az eredményt? Ezer köszi!2020. ápr. 25. 09:40
1/2 anonim válasza:
Ehhez nem kell zseninek lenni, elég elvégezni a 6. osztály. Az ismeretlen számot x-szel szoktuk jelölni. A feladat azt mondja, hogy:
5/6 * x = 50
Ha mindkét oldalt osztod 5/6-dal, megkapod x-et. Ennek veszed a 2/3 részét, és készen vagy.
2/2 anonim válasza:
5/6 - 50
1/6 - 10
4/6 - 40 4/6=2/3