Melyik az a legkisebb pozitív egész szám, amely 2-vel osztható,3-mal osztva 2 maradékot ad,5-tel osztva 2 maradékot ad,7-tel osztva 2 maradékot ad?


#matematika #oszthatoság
2020. ápr. 22. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2
2020. ápr. 22. 21:44
 2/2 anonim ***** válasza:

, mert

2=1*2

2=0*3+2

2=0*5+2

2=0*7+2

2020. ápr. 23. 06:49