Mutassuk meg, hogy a 12^2n+7^ (2n−1) +3^3n+4^ (4n−2) −2^2n−11^2n összeg osztható 23-mal minden pozitív egész n szám esetén. Valaki meg tudja ezt oldani?


2019. dec. 8. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Keményen próbálkozol?
2019. dec. 8. 19:34
 2/2 anonim ***** válasza:

7^(2n-1)+4^(4n-2)=7^(2n-1)+16^(2n-1)=(7+16)*(...)=23*(...)

12^(2n)-11^(2n)=144^n-121^n=(144-121)*(...)=23*(...)

Mi maradt?

2020. okt. 26. 15:08