Hány olyan kétjegyű pozitív egész szám van amely nem osztható sem 3-mal, sem 7-tel?


2019. szept. 30. 16:54
 1/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

A kétjegyű pozitív egész számok 99-9= 90-en vannak. (azért nem a 10-et vonom ki, mert a 10 is kétjegyű pozitív szám, így őt benne hagyjuk a buliban)


A 3-mal oszthatók száma: 90/3 = 30 db

A 7-tel oszthatók száma: 90/7 alsó egész része = 12

Vegyük figyelembe, hogy a 3-mal és 7-tel oszthatók a 21-gyel osztható számok, belőlük 90/21 alsó egész része = 4 darab van.


Összefoglalva: van 4 darab 21-gyel oszthatók számunk.

van 30-4=26 darab számunk, melyek CSAK 3-mal oszthatók.

Van 12-4=8 darab számunk, melyek CSAk 7-tel oszthatók.


Ezeket adjuk össze: 4+26+8=38 darab szám osztható vagy 3-mal vagy 7-tel.


Tehát a maradék 90-38=52 szám nem oszthatók sem 3-mal, sem 7-tel.

2019. szept. 30. 17:04
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 10 – 99 számtartományban (2-jegyű, egész számok) 51 olyan szám van, ami nem osztható sem 3-mal, sem 7-tel.

A # 1- es válaszban ott a hiba, hogy nem 12, hanem 13 olyan szám van ebben a tartományban, ami 7-tel osztható: 14, 21, 28, 35, 42, 49, 56, 63, 70, 77, 84, 91 és 98.

2019. szept. 30. 17:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:)
2019. szept. 30. 19:42