Hány olyan kétjegyű szám van amely nem osztható sem kettővel, sem hárommal?

Hogy tudjuk kiszámolni?

2019. szept. 24. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
írok rá egy scriptet
2019. szept. 24. 17:25
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

99-9=90 db 2 jegyűszám van.

A fele (45 db) osztható 2-vel, a harmada (30 db) osztható 3-mal. Ezek egy része, a 6-tal oszthatók ( (96-12)/14 + 1 = 15 db) az mindkettőben benne van, tehát kétszer az egészben.

Emiatt van 45 + 30 - 15 = 60 db 2-vel VAGY 3-mal osztható 2-jegyű szám van. Eszerint 30 db sem 2-vel sem 3-mal osztható 2-jegyű számvan

2019. szept. 24. 17:38
 3/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
67%

Ha viszonylag kevés számunk van, mint a kétjegyűek (90 darab) és az időd megengedi, akkor sorold fel őket és húzd ki a kettővel, hárommal oszthatókat.


A megmaradt számok nem oszthatók sem kettővel, sem hárommal. Természetesen ezt a háromjegyűekkel már csak kötélidegekkel lehetne végigcsinálni.

2019. szept. 24. 18:33