Hogy tudjuk kiszámolni?2019. szept. 24. 17:14
2/3 anonymousreview60 válasza:
99-9=90 db 2 jegyűszám van.
A fele (45 db) osztható 2-vel, a harmada (30 db) osztható 3-mal. Ezek egy része, a 6-tal oszthatók ( (96-12)/14 + 1 = 15 db) az mindkettőben benne van, tehát kétszer az egészben.
Emiatt van 45 + 30 - 15 = 60 db 2-vel VAGY 3-mal osztható 2-jegyű szám van. Eszerint 30 db sem 2-vel sem 3-mal osztható 2-jegyű számvan
3/3 Adrian.Leverkuhn válasza:
Ha viszonylag kevés számunk van, mint a kétjegyűek (90 darab) és az időd megengedi, akkor sorold fel őket és húzd ki a kettővel, hárommal oszthatókat.
A megmaradt számok nem oszthatók sem kettővel, sem hárommal. Természetesen ezt a háromjegyűekkel már csak kötélidegekkel lehetne végigcsinálni.