2017. szept. 26. 19:35
1/3 anonim válasza:
0
Minden pozitív szám osztható 2-vel
3/3 anonim 



válasza:





2,3,7 relatív prímek, célszerű a szorzatuk többszöröséig kiszámolni, majd manuálisan korrigálni.
2*3*7=42 ; 500/42=11.9 vagyis először 12*42=504-ig számoljuk:
504*(1 - 1/2)*(1 - 1/3)*(1 - 1/7)=144
Ebből le kell vonni, hogy az 501,502,503,504 között hány ilyen van ...