A megoldás 24,de nem tudom h jön ki,levezetné vki érthetően?2018. ápr. 24. 23:29
2/2 anonim válasza:
(2^3)*(3^3)*(5^2)*7=37800
Osztók száma összesen(3+1)*(3+1)*(2+1)*(1+1)=4*4*3*2=96
28=2^2*7=28
37800/28=1350=2*(3^3)*(5^2) aminek az osztóinak a száma (1+1)*(3+1)*2+1)=24
Ha az 1350 összes osztóját megszorzod 28-cal akkor megkapod a 37800 összes olyan osztóját ami 28-nak a többszöröse.