A 37800 pozitív osztói közül, hány 28-cal osztható?

A megoldás 24,de nem tudom h jön ki,levezetné vki érthetően?

2018. ápr. 24. 23:29
 1/2 anonim válasza:
24
2018. ápr. 25. 00:04
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

(2^3)*(3^3)*(5^2)*7=37800

Osztók száma összesen(3+1)*(3+1)*(2+1)*(1+1)=4*4*3*2=96

28=2^2*7=28

37800/28=1350=2*(3^3)*(5^2) aminek az osztóinak a száma (1+1)*(3+1)*2+1)=24


Ha az 1350 összes osztóját megszorzod 28-cal akkor megkapod a 37800 összes olyan osztóját ami 28-nak a többszöröse.

2018. ápr. 25. 05:43