Kerlek segitsetek ebben az egyenletben mert egyedul nem boldogulok koszonom :-* pelda: 5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=1822014. szept. 23. 18:07
1/8 anonim válasza:
Ehhez nem kell "matekzseninek" lenni.
-zárójelbontás
-összevonás
-mérlegelv
Ezeket kell hozzá tudni (na meg persze: összeadás, kivonás, szorzás, osztás).
2/8 anonim válasza:
Belülről kifelé haladva szépen sorba felbontod a zárójelet. Ha megvan, onnan már matematika második osztályos feladat.
3/8 A kérdező kommentje:
pontosan igy csinaltam 3x egymas utan es megis a proba nem jott ki kerlek segitsetek :-)
2014. szept. 23. 18:17
5/8 anonim válasza:
Írd le hogy számoltál, és kijavítjuk.
6/8 anonim válasza:
5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=182
5x-3(4x-3(4x-15x+6))=182
5x-3(4x-3(6-11x))=182
5x-3(4x-18+33x)=182
5X-3(37x-18)=182
5x-111x+54=182
-106x=128
X=-128/106
Remelhetoleg nem szamoltam el semmit, de az elve ez. :)
7/8 anonim válasza:
8/8 anonim válasza:
5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=182
5x-3(4x-3(4x-(15x-6)))=182
5x-3(4x-(12x-(45x-18)))=182
5x-(12x-(36x-(135x-54)))=182
5x-(12x-(36x-135x+54))=182
5x-(12x-36x+135x-54)=182
5x-12x+36x-135x+54=182
-106x+54=182
-106x=128
X= -0,828125
ell.:
-128*-0,828125=106 Már előttem is írták, csak ha már levezettem, el is küldöm