Kerlek segitsetek ebben az egyenletben mert egyedul nem boldogulok koszonom :-* pelda: 5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=182

2014. szept. 23. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell "matekzseninek" lenni.


-zárójelbontás

-összevonás

-mérlegelv


Ezeket kell hozzá tudni (na meg persze: összeadás, kivonás, szorzás, osztás).

2014. szept. 23. 18:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Belülről kifelé haladva szépen sorba felbontod a zárójelet. Ha megvan, onnan már matematika második osztályos feladat.
2014. szept. 23. 18:14
 3/8 A kérdező kommentje:
pontosan igy csinaltam 3x egymas utan es megis a proba nem jott ki kerlek segitsetek :-)
2014. szept. 23. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Előjelre odafigyeltél?
2014. szept. 23. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Írd le hogy számoltál, és kijavítjuk.
2014. szept. 23. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:

5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=182

5x-3(4x-3(4x-15x+6))=182

5x-3(4x-3(6-11x))=182

5x-3(4x-18+33x)=182

5X-3(37x-18)=182

5x-111x+54=182

-106x=128

X=-128/106


Remelhetoleg nem szamoltam el semmit, de az elve ez. :)

2014. szept. 23. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 nem számolta el.

[link]

Ajánlom ezt az oldalt, szinte minden matek feladatot megold.

2014. szept. 23. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

5x-3(4x-3(4x-3(5x-2)))=182

5x-3(4x-3(4x-(15x-6)))=182

5x-3(4x-(12x-(45x-18)))=182

5x-(12x-(36x-(135x-54)))=182

5x-(12x-(36x-135x+54))=182

5x-(12x-36x+135x-54)=182

5x-12x+36x-135x+54=182

-106x+54=182

-106x=128

X= -0,828125

ell.:

-128*-0,828125=106 Már előttem is írták, csak ha már levezettem, el is küldöm

2014. szept. 24. 17:33