Segít valaki megoldani ezt a feladatot?

Egy téglalap átlója 14,3 cm-es és az egyik oldallal 23°18'-es szöget zár be. Mekkorák a téglalap oldalai?
2020. ápr. 20. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

sin(23°18')=a/14,3 => a=5,66

b=sqrt(14,3^2-5,66^2)=13,13

2020. ápr. 20. 17:02