Egy téglalap átlója 14,3 cm-es és az egyik oldallal 23°18'-es szöget zár be. Mekkorák a téglalap oldalai?2020. ápr. 20. 16:47
1/1 anonim válasza:
sin(23°18')=a/14,3 => a=5,66
b=sqrt(14,3^2-5,66^2)=13,13