Így szól a feladat:
Egy derékszögű háromszög befogói 12cm illetve 16cm hosszúak. Adjuk meg a hegyesszögek szögfüggvényeit.
2020. ápr. 2. 17:27
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
Az átfogó: c=sqrt(12^2+16^2)=20
sin(alfa)=12/20=3/5
cos(alfa)=4/5
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. ápr. 3. 11:09