Segít valaki megoldani egy házi feladatot?


Így szól a feladat:

Egy derékszögű háromszög befogói 12cm illetve 16cm hosszúak. Adjuk meg a hegyesszögek szögfüggvényeit.


2020. ápr. 2. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


tg(alfa)=12/16=3/4 => alfa=36,87°

béta=90°-alfa=53,13°

2020. ápr. 2. 17:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Az átfogó: c=sqrt(12^2+16^2)=20

sin(alfa)=12/20=3/5

cos(alfa)=4/5

2020. ápr. 2. 17:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. ápr. 3. 11:09