A 24 kisfarkas kérdése:

Logaritmus számításban elakadtam, hogyan tovább?


Sziasztok! Lenne pár feladat,amit bevállaltam de sajnos ezekkel nem boldogulok mivel nem is tanultam ezelőtt. :/

Valaki aki logaritmus számításokban jó, pár feladat erejéig segítene? Esetleg képként tudom elküldeni a feladatokat, ha valaki ír privátban elérhetőséget. Nagyon köszönöm!



2020. ápr. 7. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Privátban nem, írd ide, hátha másnak is jó lesz az infó!!!
2020. ápr. 7. 17:41
 2/12 A kérdező kommentje:

Végezd el a számításokat a logaritmus azonosságainak felhasználásával.


3 1/3 log3 343 , 25log5 2 , 81log3 5, 16log2 5, 0,25log4 5 0,2log5 7


Ezek lennének :/ azért csatolom a feladat képi linkjét 26/b feladat: [link]

2020. ápr. 7. 18:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Tessék,egy feladat,ebből kitudsz indulni.


[link]

2020. ápr. 7. 18:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez hasznos! :)
2020. ápr. 7. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Szívesen,ha elakadsz valamelyiknél írj ide,és akkor segítek/segítünk :)
2020. ápr. 7. 18:46
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi!

Az elsőt beírtam ilyen online számológépbe :D És ezt adta ki: [link]

ha a többit így beírom az jó is?

2020. ápr. 7. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

(3^log3(343))^(1/3)=343^(1/3)=7


(5^2)^log5(2)=(5^log5(2))^2=2^2=4


(3^log3(5))^4=5^4=625


(2^log2(5))^4=5^4=625


(4^log4(5))^(-1)=5^(-1)=1/5


(5^log5(7))^(-1)=7^(-1)=1/7

2020. ápr. 7. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs én azt hittem,hogy a 3/1 az a hatványban van

akkor így 10log3(7)

2020. ápr. 7. 19:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Semmi baj, én csak ahogy láttam a képen a feladatot úgy irkáltam be arra az online oldalra :)
2020. ápr. 7. 19:45
 10/12 anonim ***** válasza:
De amit elsonek kuldtel az szerintem hatvanyban van.. :/ igy az elso megoldas a jo
2020. ápr. 7. 19:47
1 2