Valaki segítene ebbe a logaritmusos egyenletrendszerbe?


kép a feladatról, ("a" feladat):


[link]



2020. febr. 5. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe mi nem megy? Ugyan az van a logaritmusokba, simán kiejted egyiket.
2020. febr. 5. 20:26
 2/4 A kérdező kommentje:

lg(x-1)^3/lg(y-4)^5=lg10^6

lg(x-1)(y-4)^7=lg10^2


hogy?

2020. febr. 5. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes észrevenni, hogy mindkét egyenletben ugyanolyan alakú ismeretlenek vannak, így a jobb áttekinthetőség kedvéért áttérhetünk másik ismeretlenre; például


3a-5b=6

a+7b=2


Ez már egy lineáris egyenletrendszer, amit könnyen meg tudunk oldani. Ha ez megvan, akkor a és b helyére írjuk vissza az eredetieket, és az így kapott logaritmusos egyenleteket kell még megoldanunk.

2020. febr. 5. 21:16
 4/4 A kérdező kommentje:
ja igen ugyanezt csináltam csak én az ismeretlenek kitevőjébe irtam a számokat, upsz, köszi
2020. febr. 5. 21:19