Hogy kell ezt a logaritmusos feladatot megcsinálni?


3^x+2=1

Fogalmam sincs, kérlek segítsetek!



2018. ápr. 2. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Kivonsz mindkét oldalból 2-t, akkor 3^x=-1. 3^x az definíció szerint e^(x*ln3). e^y pontosan akkor -1, ha y=i*pí+2kpí, ahol k egész szám. Tehát x*ln3=(i+2k)pí, vagyis x=(i+2k)pí/ln3.
2018. ápr. 2. 10:16
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Ez exponenciális feladat.

3^(x+2)=1

Mivel 1=3^0 ezért az exponenciális függvény monotonítása miatt

x+2=0 amiből x=-2

2018. ápr. 2. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A monotonitásnak pont semmi haszna. Azt akarod mondani, hogy a valós exponenciális függvény injektív, de ez a szó nem törzsanyag, ezért íratják oda veled, hogy SZIGORÚAN monoton, ami egy erősebb tulajdonság. (szigorúan monoton=monoton+injektív) A monotonitás önmagában teljesen független az injektivitástól.
2018. ápr. 2. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2kpí-kből mind kihagytam az i-t. Pótold oda, hanem 2kpí, hanem 2kipí.
2018. ápr. 2. 17:29
 5/5 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: köszönöm! Tudom, aztán rájöttem, hogy ez exponenciális. Köszönöm a segítséget.
2018. ápr. 2. 19:31