6 kg tomegu testet 20 meter magasra emelunk,mennyi munkat vegzunk,mennyi lesz a testhelyzet energiája?
2. 5 kg tomegu testet 15m sebességre gyorsitunk,mennyi munkat vegzunk,milyen energiája lesz a testnek és mennyi?
2018. márc. 8. 16:26
1/3 A kérdező kommentje:
Ezeket a feladatokat*
2018. márc. 8. 16:26
2/3 A kérdező kommentje:
W=F*s
Szóval 6*20=120 Joule?
Ez így helyes?
2018. márc. 8. 16:35
3/3 anonim válasza:
1.
A képlet helyes, a számítás nem. W = F * s, tehát nekünk a test súlya kell, nem a tömege. A test newtonban mért súlyát megkapod, ha a tömeget 10-zel szorzod. Tehát a 6 kg tömegű test súlya 60 N (itt a Földön). Az eredmény tehát 60 N * 20 m = 1200 J. Nyilvánvalóan ugyanennyi lesz a test helyzeti energiája.
2.
A mozgási energia képlete: m/2 * v², tehát a test mozgási energiája a felgyorsítás után 2,5 kg * 225 m²/s² = 562,5 J. Ennyi munkát kell végezni.