Hogy kell megcsinalni ezeket a feladatot?


6 kg tomegu testet 20 meter magasra emelunk,mennyi munkat vegzunk,mennyi lesz a testhelyzet energiája?

2. 5 kg tomegu testet 15m sebességre gyorsitunk,mennyi munkat vegzunk,milyen energiája lesz a testnek és mennyi?



2018. márc. 8. 16:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezeket a feladatokat*
2018. márc. 8. 16:26
 2/3 A kérdező kommentje:

W=F*s

Szóval 6*20=120 Joule?

Ez így helyes?

2018. márc. 8. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1.

A képlet helyes, a számítás nem. W = F * s, tehát nekünk a test súlya kell, nem a tömege. A test newtonban mért súlyát megkapod, ha a tömeget 10-zel szorzod. Tehát a 6 kg tömegű test súlya 60 N (itt a Földön). Az eredmény tehát 60 N * 20 m = 1200 J. Nyilvánvalóan ugyanennyi lesz a test helyzeti energiája.


2.

A mozgási energia képlete: m/2 * v², tehát a test mozgási energiája a felgyorsítás után 2,5 kg * 225 m²/s² = 562,5 J. Ennyi munkát kell végezni.

2018. márc. 8. 16:50