Hogy kell ezt a feladatot megcsinalni? (9-es matek)

A Margit-szigeti víztorony henger alaku tarozojanak atmeroje 13 meter,az urtartalma 600 kobnegyzetmeter. Milyen magas lehetett benne a vizoszlop,amikor tele volt?

#matematika #Kilencedikes matek
2018. jan. 3. 17:27
 1/3 Roflkopter ***** válasza:
Mi az a köbnégyzetméter? Amúgy függvény táblázatból kinezed a henger terfogatat és kifejezed a magasságot
2018. jan. 3. 17:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Köbnégyzetméter? Most akkor 6-dimenziós hengerről van szó?


Amúgy mivel

V = h*A = h*π*d^2/4,

h = V/A = 4*V/(π*d^2).


Tessék helyettesíteni!

2018. jan. 3. 17:36
 3/3 A kérdező kommentje:

Kobmeter*,bocsanat

És koszonoom

2018. jan. 3. 17:43