A Margit-szigeti víztorony henger alaku tarozojanak atmeroje 13 meter,az urtartalma 600 kobnegyzetmeter. Milyen magas lehetett benne a vizoszlop,amikor tele volt?#matematika #Kilencedikes matek
2018. jan. 3. 17:27
1/3 Roflkopter válasza:
Mi az a köbnégyzetméter? Amúgy függvény táblázatból kinezed a henger terfogatat és kifejezed a magasságot
2/3 anonim válasza:
Köbnégyzetméter? Most akkor 6-dimenziós hengerről van szó?
Amúgy mivel
V = h*A = h*π*d^2/4,
h = V/A = 4*V/(π*d^2).
Tessék helyettesíteni!
3/3 A kérdező kommentje:
Kobmeter*,bocsanat
És koszonoom
2018. jan. 3. 17:43