[link]
2020. febr. 24. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A második számú egyenletben a logaritmus az [(x+y)/2] törtre vonatkozik, nem csak a nevezőre.
2020. febr. 24. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van. Azt a /2-t négyzetre emeléssel lehet eltüntetni, de nincs rá szükség, mivel mindkét oldalon logaritmus van, így lehet folytatni a szokott módon.
2020. febr. 24. 23:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne négyzetre emelés ? Úgy gondoltam a második egyenletben jobb oldalon mindet logaritmus alá teszem és úgy csinálom újra tovább.
2020. febr. 25. 05:47
 4/8 anonim ***** válasza:

II.

(lg(x+y))/2=lg((x+y)/2)

lg(x+y)=2lg((x+y)/2)

lg(x+y)=lg(((x+y)/2)^2)

az lg sz. m. n

(x+y)=((x+y)/2)^2

(x+y)=(x+y)^2/4

(x+y)^2-4(x+y)=0

(x+y)(x+y-4)=0

x+y pozitív, így nem 0

x+y=4

2020. febr. 25. 07:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Na még egyszer, mert eltoltam:

II.

lg(xy)/2=lg((x+y)/2)

Az I. miatt:

lg(xy)=lg(0,1)

Az lg sz. m. n.

xy=0,1

2020. febr. 25. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor harmadszorra:

II.

lg(xy)/2=lg((x+y)/2)

Az I.-ből következően:

lg(xy)/2=lg(0,1)

lg(xy)=2lg(0,1)

lg(xy)=lg(0,01)

Az lg sz. m. n.

xy=0,01

...

2020. febr. 25. 07:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így sikerült megcsinálni.
2020. febr. 25. 09:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is összekevertem... Sajnos már késő volt és benéztem.

Nem négyzetre emeléssel tüntethető el, hanem lg(2) hozzáadásával, az első azonosság szerint.

2020. febr. 25. 09:45