2/3 alapú logaritmus(x)-3*3as alapú log(x)-4=0
nem tudom hogyan álljak neki.
sehogy nem jövök rá.
2019. jún. 24. 14:11
1/2 anonim válasza:
A megoldás kulcsa egy azonosság alkalmazásában rejlik. Írd át a logaritmusokat 10-es alapú logaritmusra. Az alkalmazandó képlet a következő: log(b,a)=log(b)/log(a), ahol az első logaritmus alapja a, míg az argumentuma b, míg a befejezésnél mind a két logaritmus alapja 10.
Az egyenleted így fog kinézni:
log(x)/(log(2/3)-3*log(x)/log(3)-4=0 és itt már minden logaitmus 10-es alapú. Ez a Log(x)-re egy elsőfokú egyenlet és ezt neked meg kell tudnod oldani. Sz. Gy.
2/2 anonim válasza:
log(x)/log(2/3)-3*log(x)/log(3)-4=0 Egy zárójel felesleg volt az előző válaszomban. A befejezés remélem menni fog.
Sz. Gy.