Törtes alapú logaritmus egyenlet?


2/3 alapú logaritmus(x)-3*3as alapú log(x)-4=0

nem tudom hogyan álljak neki.

sehogy nem jövök rá.


2019. jún. 24. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A megoldás kulcsa egy azonosság alkalmazásában rejlik. Írd át a logaritmusokat 10-es alapú logaritmusra. Az alkalmazandó képlet a következő: log(b,a)=log(b)/log(a), ahol az első logaritmus alapja a, míg az argumentuma b, míg a befejezésnél mind a két logaritmus alapja 10.

Az egyenleted így fog kinézni:

log(x)/(log(2/3)-3*log(x)/log(3)-4=0 és itt már minden logaitmus 10-es alapú. Ez a Log(x)-re egy elsőfokú egyenlet és ezt neked meg kell tudnod oldani. Sz. Gy.

2019. jún. 24. 18:07
 2/2 anonim ***** válasza:

log(x)/log(2/3)-3*log(x)/log(3)-4=0 Egy zárójel felesleg volt az előző válaszomban. A befejezés remélem menni fog.

Sz. Gy.

2019. jún. 24. 18:13