X^2-szor 2es alapu logaritmus x-3x^2=0


Kérdésem az hogy ha x^2 van szorozva logaritmus akkor mit lehet tenni? Egyáltalán hogyan oldhatnám meg a feladatot??


2019. jún. 23. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát én valami közelítő módszerrel, pl Taylor polinommal csinálnám, vagy valami grafikus megoldási trükkel, esetleg deriválgatnám, nem tudom.
2019. jún. 23. 20:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Haha, leesett. Nagy szivassal lemerlegelveztem, de tiszta sor. Szorzat akkor nulla, ha barmelyik tagja nulla, vagyos meg kell vizsgalni kulon az X^2-es meg a logaritmusos tagra is, hogy mikor nulla es azok lesznek a megoldasok.
2019. jún. 23. 20:44
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké de ott van a -3x²is.

És azt nem értem hogy ha x²-el szorzok logaritmust akkor hogyan egyszerusithetek, hogyan oldhatom meg?

2019. jún. 23. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Az az első baj, hogy nem tudod normálisan leírni a feladatot. Gondold már át, hogy a logaritmus x-3x^2 az hányféleképpen értelmezhető! Az írásmódodból logikusan következik, hogy minden a logaritmuson belül van. Legalább írj már oda egy zárójelet!
2019. jún. 23. 21:59
 5/9 A kérdező kommentje:
(X^2*2es alapu logaritmus x)-3x^2=0
2019. jún. 24. 00:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk osztasz x^2-el??
2019. jún. 24. 00:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz, mint amit feljebb írtam, x^2 kiemelésével szorzattá alakítható.
2019. jún. 24. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
A nulla vizsgálatnál a logaritmusos tagot úgy tudod megoldani, hogy mindkét oldalt kettő hatványára emeled, vagy mi 2 a kifejezésediken lesz és utána már sima.
2019. jún. 24. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 Hát ez így baromi egyszerű, bölcsödés szint...


"(X^2*2es alapu logaritmus x)-3x^2=0"


x^2*[log(x)-3]=0


1.eset: x=0, de a log erre nincs értelmezve


2.eset: log(x)=3 ebből x=8 adódik, ezt látjuk. Kérdés?

2019. jún. 24. 11:49