X^2-szor 2es alapu logaritmus x-3x^2=0
Kérdésem az hogy ha x^2 van szorozva logaritmus akkor mit lehet tenni? Egyáltalán hogyan oldhatnám meg a feladatot??
2019. jún. 23. 19:50
1/9 anonim válasza:
Hát én valami közelítő módszerrel, pl Taylor polinommal csinálnám, vagy valami grafikus megoldási trükkel, esetleg deriválgatnám, nem tudom.
2/9 anonim válasza:
Haha, leesett. Nagy szivassal lemerlegelveztem, de tiszta sor. Szorzat akkor nulla, ha barmelyik tagja nulla, vagyos meg kell vizsgalni kulon az X^2-es meg a logaritmusos tagra is, hogy mikor nulla es azok lesznek a megoldasok.
3/9 A kérdező kommentje:
Oké de ott van a -3x²is.
És azt nem értem hogy ha x²-el szorzok logaritmust akkor hogyan egyszerusithetek, hogyan oldhatom meg?
2019. jún. 23. 21:21
4/9 anonim válasza:
Az az első baj, hogy nem tudod normálisan leírni a feladatot. Gondold már át, hogy a logaritmus x-3x^2 az hányféleképpen értelmezhető! Az írásmódodból logikusan következik, hogy minden a logaritmuson belül van. Legalább írj már oda egy zárójelet!
5/9 A kérdező kommentje:
(X^2*2es alapu logaritmus x)-3x^2=0
2019. jún. 24. 00:03
7/9 anonim válasza:
Ez ugyanaz, mint amit feljebb írtam, x^2 kiemelésével szorzattá alakítható.
8/9 anonim válasza:
A nulla vizsgálatnál a logaritmusos tagot úgy tudod megoldani, hogy mindkét oldalt kettő hatványára emeled, vagy mi 2 a kifejezésediken lesz és utána már sima.
9/9 anonim válasza:
#5 Hát ez így baromi egyszerű, bölcsödés szint...
"(X^2*2es alapu logaritmus x)-3x^2=0"
x^2*[log(x)-3]=0
1.eset: x=0, de a log erre nincs értelmezve
2.eset: log(x)=3 ebből x=8 adódik, ezt látjuk. Kérdés?