Segítene valaki néhány matek feladatban?


Van amelyiket már megpróbáltam egyedül megoldani, de szerintem rossz lett a végeredmény és nem tudom pontosan hol rontottam el

Ha egy kis magyarázatot is tudnátok hozzáfűzni, azt nagyon megköszönném


1.) a) lg(2x+1)/lg(x-1)=2 b) 3^(x-1)+3^x+3^(x+1)=39


2.) kör középpontját és sugarát kell megállapítani ebből az egyenletből: x^2 + y^2 =16

(a másik részében az egyenletet kellett megállapítani ahol a kör középpontja (-5;7) és sugara 3. Nekem ez jött ki: (x+5)^2 + (y-7)^2=3 )


A következő két feladatnál a szinusz és koszinusz tételt használtam, de tartok tőle, hogy megoldás nem lett jó

3.) háromszög egyik oldala 5 cm, a másik 8 cm, általuk közbezárt szög 20,5 fokos. A kérdés a 3. oldal hossza és a másik két szög

4.)Egy oszlop tetejéről 50 m hosszú, kifeszített drót fut a talajig. A drót a vízszintes talajjal 37 fokos szöget zár be. Milyen magas az oszlop?

itt gondolom a másik szög az oszlop és a talaj között 90 fok és akkor a 3. szög 180-90-37=53 fok, nekem az oszlop kb 66, 35 m hosszúságú lett, de szerintem nem jó


5.)az egyenes két pontja P1(-1; 1), P2 (3; -3), és kell az n(A; B), a v(v1; v2) és az egyenes egyenlete


6.)számláló: (x^(2/9)* √(6-os gyök alatt x^3)

nevező: ∜x az egész egyenlet egy zárójelben van és a negyediken



Előre is köszönöm annak, aki segít :)



2020. jan. 18. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1.a.)


lg(2x+1)/lg(x-1)=2

lg(2x+1)=2lg(x-1)

lg(2x+1)=lg(x-1)^2

(2x+1)=(x-1)^2

2x+1=x^2-2x+1

4x=x^2

4=x

2020. jan. 18. 15:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
4. sin(37 fok) * 50 m = 30,09 m
2020. jan. 18. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3.

a = 5

b = 8

γ = 20,5 fok

.

c² = a² + b² - 2abcos(γ) = 25 + 64 - 80 * 0,9367 = 14,066

c = 3,750

.

sinα / sinγ = a / c

sinα = sinγ * a / c = 0,3502 * 5 / 3,750 = 0,4669

α = 27,83 fok

.

β = 180 fok - α - γ = 180 fok - 27,83 fok - 20,5 fok = 131,67 fok

2020. jan. 18. 15:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Valaki tud segíteni a többi feladatban?

2020. jan. 19. 00:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1.)b)


3^x=u


u/3+u+3u=39

13/3u=39

u=9 -> x=3

2020. jan. 19. 07:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Oks
2020. jan. 20. 16:07