Tudnátok segíteni néhány fizika feladatban?


Fizika órára kell és sose voltam jó belőle és ez tavalyi anyag szóval még annyit se tudok mint tavaly.


1. Egy 200 Ohmos ellenálláson a voltmérő 5 V feszültséget, a vele sorosan kapcsolt ismeretlen R ellenálláson a voltmérő 3 V feszültséget mutat. Mennyi az ismeretlen ellenállás?


2. Egy 12 voltos ármarforrásra párhozamosan kapcsoltunk egy 200 ohmos és egy 300 ohmos ellenállású fogyasztót. Számítsuk ki az eredő ellenállást, a főág áramerősségét, az egyes fogyasztók áramerősségét és teljesítményét!



2016. nov. 13. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

R = U/I

I = 5/200

ez az áram folyik a másik ellenálláson is, mert sorba vannak kapcsolva:

R2 = 3/(5/200)


2.

1/Re = 1/R1 + 1/R2

Re = R1*R2/(R1+R2) = ...

a főág árama: I = U/Re = ...

a fogyasztók árama:

I1 = U/R1 = ...

I2 = U/R2 = ...

a teljesítmény: P = U*I

P1 = U*I1 = ...

P2 = U*I2 = ...

2016. nov. 13. 17:17
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2016. nov. 13. 18:30