Egy számtani sorozat 3.4. és 5. tagjának összege 10-el>, mint a sorozat 9. eleme. A 2. és 6. tag összege= 30 a1? d? S22?


2020. ápr. 1. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

a1+2d+a1+3d+a1+4d-10=a1+8d

3a1+9d-10=a1+8d

2a1+d=10 (1)


a1+d+a1+5d=30

2a1+6d=30 (2)


(2)-(1) 5d=20

d=4

2a1+24=30

2a1=6

a1=3

S22=(2*3+21*4)/2*22=990

2020. ápr. 1. 17:12