2020. febr. 18. 15:49
1/3 anonim válasza:
d>2, mert különben lenne nagyobb háromjegyű tagja a sorozatnak.
A számtani sorozat n. tagjára vonatkozó összefüggés szerint:
997 = 101 + (n-1)d
896 = (n-1)d
2^7*7 = (n-1)d
d osztója 2^7*7-nek
d = 4 (n-1) = 224 n = 225
d = 7 (n-1) = 128 n = 129
d = 8 (n-1) = 112 n = 113
2/3 anonim válasza:
A 997 a legnagyobb háromjegyű tag, tehát a d minimum 3.
997-101 = 896. A d ezzel a számmal osztható kell hogy legyen.
Ez alapján 2 megoldás van. Egyik a 4, amely esetben a 997 a 225. tagja. A másik a 8, amely esetben a 997 a sorozat 113. tagja.
Nem vagyok matektanár / matematikus, nem 100%, hogy ez a jó megoldás.
3/3 anonim válasza:
A 7 -es megoldás lemaradt, de szerencsére az előző válaszolónál nem :)