2020. márc. 26. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

a4 = a11 - 7d

a18 = a11 + 7d

a4 + a18 = a11 - 7d + a11 + 7d = 2 * a11 = ?

2020. márc. 26. 12:35
 2/2 anonim ***** válasza:

a11 = (a4 + a18)/2, mert a 4 és a 18 is 7 elemre van az a11-től. Hogyha ezt átrendezzük, megkapjuk, hogy a4+18 = 2*a11,

azaz a4+a18 = 20.

2020. márc. 26. 14:05