2020. márc. 26. 12:34
1/2 anonim válasza:
a4 = a11 - 7d
a18 = a11 + 7d
a4 + a18 = a11 - 7d + a11 + 7d = 2 * a11 = ?
2/2 anonim válasza:
a11 = (a4 + a18)/2, mert a 4 és a 18 is 7 elemre van az a11-től. Hogyha ezt átrendezzük, megkapjuk, hogy a4+18 = 2*a11,
azaz a4+a18 = 20.