1.Az a_n számtani sorozatról tudjuk, hogy: a_3+a_s=34 és a_2+a_11=46. Mennyi a sorozat első eleme és differenciája? Tagja-e a sorozatnak a 2012?
2.Egy mértani sorozat első tagja 20, a negyedik tag -2,5. Mennyi a sorozat hányadosa?
Adjuk meg a tizedik elemet!
Mennyi az első tíz tag összege?
3.Egy mértani sorozat tagjaira teljesülnek a következő összefüggések.
a_1+a_2=160
a_6+a_7=1215
Számítsuk ki a
sorozat első tagját és hányadosát!
Aki segít annak előre is köszönöm
2020. márc. 24. 11:15
1/4 anonim válasza:
2/4 A kérdező kommentje:
A harmadikban tudna valaki segíteni? Az első kettőt már megcsináltam (remélhetőleg jól) de a harmadikkal megakadtam
2020. márc. 25. 09:49
3/4 anonim válasza:
a_1+a_1*q=160
a_1*q^5+a_1*q^6=1215
---------------------
Kiemelés:
a_1(1+q)=160
a_1*q^5(1+q)=1215
--------------------
A két egyenletet elosztjuk egymással:
q^5=1215/160
q=3/2
.
.
.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. márc. 26. 10:47